Kulturni dan v operi

Učenci 4. in 5. razreda OŠ Božidarja Jakca smo si v torek, 22. 10. 2024, ogledali izvrstno operno predstavo Miši v operni hiši. V eni najlepših kulturnih ustanov v Ljubljani so prav vse sedeže zapolnili otroci šol iz vse Slovenije. O koncentraciji in bontonu, ki pritiče tovrstnim dogodkom, bomo v bodoče morali namenjati še več pozornosti, saj otroci spremljajo živo igro, besedo, petje in orkester, ki na najbolj subtilen možen način otroku približa lepoto opere, brez efektov sodobne tehnologije, ki preplavlja otroške možgane in slednji težko sledijo živemu odru.
Ogled priporočam tako majhnim kot tudi starejšim “otrokom”, saj gre za komično opero z baletom in pantomimo po libretu Vinka Möderndorferja in čudovito glasbo skladatelja Alojza Ajdiča.

Zapisala Valentina Ovnič Ortar